ताजा अपडेट

फ्लप सूचीमा रहेको ५ फिल्म, जसले कमायो बलिउडमा १०० करोड बढी

          |   132 Views   |   Published Date : 9th August 2018 |

मुम्बई |  बलिउडमा पछिल्लो समय १०० करोडको दौड चलेको छ । जुन फिल्म यो दौडमा सामेल हुन्छ । त्यो फिल्म हिट मानिन्छ । तर केही कलाकारको केही फिल्मको हकमा भने यो लागू नभएको पनि देख्न सकिन्छ । बलिउडका केही स्टारका केही फिल्म १०० करोडको दौडमा त समेल भएका छन् । तर पनि ति फिल्म फ्लप मानिएका छन् ।

दिलवाले 
अभिनेता शाहरुख खान र अभिनेत्री काजोलको अभिनय रहेको यो चलचित्र हिट साबित हुन सकेन । तर चलचित्रले भने १४५ करोडको कमाइ गरेको थियो । चलचित्रको ग्रस आम्दानी २१४ करोड रहेको थियो । भारतको बक्सअफिसमा यसको नेट कमाई १४८.७२ करोड रहेको थियो । तर चलचित्रलाई बलिउडमा हिट मानिएको छैन ।

प्रेम रतन धन पायो 
अभिनेता सलमान खान र अभिनेत्री सोनम कपुरको यो चलचित्र दीपावलीको अवसरमा रिलिज भएको थियो । पुरानै फर्मुला र बिषयमा निर्माण भएको यो चलचित्रले बक्सअफिसमा २०७ करोड ग्रुस कमाइ गर्न सफल भएको थियो । तर पनि चलचित्र फ्लप साबित भएको मानिन्छ ।

ब्याङ्ग ब्याङ्ग 
ऋतिक रोशन र कट्रीना कैफको ब्याङ्ग ब्याङ्ग केमिष्ट्री दर्शकले निकै रुचाएका थिए । तर चलचित्र हिट फिल्मको सुचिमा सामेल हुन सकेन । १४० करोडमा निर्माण भएको यो चलचित्रको ग्रस कमाई २०० करोड रहेको थियो । यो चलचित्रले भारत बक्सअफिसमा नेट कमाई १८१.०३ गरेको थियो ।

रावन 
अभिनेता शाहरुखको करियरकै सबैभन्दा खराब फिल्म हो यो । यसले आफ्नो निर्माण लागत समेत उठाउन सकेन ।  भिएफएक्स इफेक्ट्स र एनिमेशले भरिएको यो चलचित्र १३५ करोड रुपयामा निर्माण भएको हो । यसले ११४.२९ करोड मात्र कमाउन सफल भयो ।

जय हो 
२०१४मा प्रदर्शनमा आएको सलमान खानको चलचित्र ‘जय हो’ले पनि १०० करोड कमाउन सफल भएको थियो । तर पनि यो चलचित्र फ्लप सुचिमा छ । ६५ करोडको निर्माण लागत अनुमान गरिएको चलचित्र अभिनयका लागि सलमानले ५० करोड फिस लिएका थिए । जसको कारण  चलचित्रको निर्माण लागत ११५ करोड रुपैया लागेको थियो ।

Facebook Comments
Leave a comment

Your email address will not be published.


*


गणतन्त्र दैनिकद्वारा सञ्चालित गणतन्त्र अनलाइन डट कम डट एन पी, घोराही, दाङ पत्रिकाको सम्पादक/प्रकाशक : सविन प्रियासन अनलाइन सम्पादक:दीपक जीएम
इमेल :
daily.ganatantra@gmail.com फोन नम्वर : ०८२–५६१९०८, ९८४७८२५४५१